SPRáVA SíTí

Správa sítí – IT Outsourcing

Společně s časem a růstem Vaší společnosti se zvyšují nároky na správu počítačové sítě. S tím jsou spojené:

  • Větší nároky na mzdy zaměstnanců, kteří správu zajišťují
  • Školení administrátorů a zajištění praktických zkušenosti – know-how administrátorů
  • Nutnost zajištění servisního vybavení

Přenechte správu počítačových sítí nám. Disponujeme vyškolenými profesionálními administrátory, kteří jsou připraveni se o Vaší síť bezchybně a pohotově kdykoliv postarat.

 

Na co se specializujeme?

Naše společnost se specializuje na správu počítačových sítí malých a středních firem – od 1 do 150 uživatelů

IT Outsourcing

Výhody externí správy sítě:

Finanční úspora – Administrátora můžete využívat pouze tehdy, je-li to potřeba. Neplatíte vysoké mzdové náklady a nemusíte platit případné personální agentuře.

Profesionalita – Správu provádějí kvalifikovaní odborníci. Pracují v týmu, což znamená kvalitní informační zázemí. Naši správci mají zkušenosti z více oborů a více sítí, které mohou zužitkovat právě u Vás.

Osobní přístupKaždému zákazníkovi přidělíme jednoho hlavního administrátora – pro maximalizaci osobního přístupu a zjednodušení komunikace mezi námi a zákazníkem. V případě, že hlavní administrátor onemocní či čerpá dovolenou, je pro Vás zajištěn náhradní administrátor. Nemůže se tedy stát, že Vaše společnost zůstane bez technické podpory.

Přenesení zodpovědnosti – Podstatná část zodpovědnosti za bezproblémový chod software, hardware a odpovědnost za zálohování dat ve Vaší firmě se přenáší na nás.

 

Náklady na tzv. externí správu sítě jsou individuální a závisí na počtu spravovaných serverů, pracovních stanic, na dohodnuté frekvenci návštěv a reakční době. U malých firem se obvykle pohybuje v řádech stovek (maximálně několika málo tisíců) korun měsíčně, takže se Vám správa sítě vyplatí víc, než zaměstnávat vlastního IT specialistu. Spolu se správou sítě získáte profesionálního správce, který Vám bude k dispozici, kdykoliv bude třeba. Dohlédne na správný chod Vaší počítačové sítě a bude Vám k dispozici i mimo tyto pravidelné návštěvy. V našem teamu máme také zkušené servisní techniky IT vybavení, kteří v případě poruchy dokáží ve velice krátkém čase zajistit jakoukoliv opravu vadné IT techniky.

Máte tak vždy okamžité řešení na jakýkoliv problém s výpočetní technikou ve Vaší firmě.

 

Kolik stojí správa sítě?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se standardní hodinovou sazbou, případně formou měsíčního paušálu. Výše hodinové mzdy a paušálu u firemních klientů je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

  • Počet a typ serverů
  • Počet klientských stanic
  • Frekvence pravidelných návštěv
  • Rychlost reakce při servisním zásahu

 

Jaké služby z oblasti správy sítí nabízíme?

Správa serverů – Především se postaráme o stabilní a bezpečný chod serverů, jejich nastavení a údržbu.

Správa počítačů / notebooků (pracovních stanic)Údržba operačních systémů a ostatního software na pracovních stanicích uživatelů k zajištění spolehlivosti běhu počítačů. Zároveň díky našemu vybavenému servisnímu středisku vyřešíme jakýkoliv HW či SW problém.

Poradenství a konzultace – Poskytování informací z oblasti IT a konzultace.

Zabezpečení a správa internetového připojení – Vaše internetové připojení a Vaše síť by měla být kvalitně zabezpečena odpovídající technologií a naši administrátoři považují za samozřejmé udržovat počítačovovou síť plně zabezpečenou.

Správa periferiízajištění oprav a údržba periferií jako jsou tiskárny, plottery, scannery, údržba, evidence a opravy pasivních a aktivních síťových prvků.

Zálohování dat – navrhneme optimální variantu zálohování dat Vašeho serveru a případně klientských stanic tak, abychom zajistili jejich maximální bezpečí a eliminovali možnost ztráty jakýchkoliv dat.

Vzdálená správa počítačových sítí – Náš administrátor se může ve většině případů připojit vzdáleně do Vaší sítě a vyřeší Vaše požadavky bez nutnosti fyzické účasti na místě. Odpadají tím náklady na dopravu administrátora do Vaší firmy.

Softwarová podporaNastavení a optimalizace síťového operačního systému, instalace softwaru a jeho update, konfigurace aplikací, zálohování, zabezpečení dat a pravidelná aktualizace antivirové ochrany.

 

Klademe veliký důraz na 100% kvalitu poskytovaných služeb naší společností a současně se vždy snažíme vyjít všem klientům maximálně vstříc pro zajištění jejich plné spokojenosti. 

 

Informace naleznete také v publikovaných článkách:

Počítačové služby od ITC Services Praha - výhody středně velké firmy

Outsourcing IT služeb vám ušetří náklady za provoz a údržbu sítě